Privataus kapitalo fondas „ORION Private Equity Fund I“ sėkmingai baigė pradinį lėšų rinkimo etapą, skirtą tik privatiems investuotojams. Fondas ruošiasi investuoti į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias gerą pagrindinio verslo modelį ir plėtros galimybes. „ORION Private Equity Fund I“ sieks įsigyti mažumos ar kontrolinį įmonės, į kurią investuojama, akcijų paketus (34-67%). Planuojama, kad fondas valdys 5-8 įmones.

„Fondas užbaigė pirmąjį lėšų pritraukimo etapą, kurio metu investuotojai ir finansavimo partneriai įsipareigojo investuoti 10 milijonų eurų. Fondas jau yra pasiruošęs įsigyti pirmąsias įmones, tačiau lygiagrečiai bus tęsiamos ir derybos dėl papildomų investuotojų atėjimo, kol pasieksime maksimalų planuojamą 15 milijonų eurų dydį“, – sako UAB „Orion Asset Management“ generalinis direktorius Ramūnas Baranauskas.

„ORION Private Equity Fund“ valdytojas Skirmantas Miliauskas konkrečių investavimo taikinių Baltijos šalyse dar neatskleidžia.
„Ieškome ir analizuojame potencialius įsigijimus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Mūsų akiratyje yra aukštesnės pridėtinės vertės gamybos sektoriuose veikiančios, rinkoje gerai žinomų prekinių ženklų paslaugų ir prekybos, medicinos paslaugų, sveikatinimo ir infrastruktūros įmonės bei bendrovės, veikiančios į eksportą orientuotose pramonės šakose, – teigia S. Miliauskas. – Planuojame, kad „ORION Private Equity Fund I“ sutartis dėl pirmųjų investicijų pasirašys dar šiais metais ir į vieną projektą bus investuojama iki 2.5 milijono eurų“.

Fondą valdančios bendrovės valdybos pirmininkas Saulius Garbaravičius atkreipia dėmesį, kad fondo startas paneigia iki šiol šalies finansų rinkoje vyravusią nuostatą, kad privataus kapitalo rinkoje sėkmingam startui yra būtinos valstybės ar ES finansinių institucijų administruojamos lėšos.
„Šis fondas – tai pirmasis smulkioms ir vidutinėms įmonėms skirtas privataus kapitalo fondas, kurio pirmojo etapo investuotojų tarpe nėra valstybės ar ES finansinių institucijų administruojamų lėšų. Lėšų pritraukimo procesas parodė, kad vietinė kapitalo rinka jau yra subrendusi privataus kapitalo investicijoms. Aiškiai matėme didelį susidomėjimą iš privačių investuotojų pusės“, – sako „Orion Asset Management“ valdybos pirmininkas S. Garbaravičius.

Fondo investicinio komiteto pirmininku tapo Audrius Bendaravičius,  kuris daugiau nei 20 metų dirbo Koncerno „Achemos grupė“ sistemoje, o pastaraisiais metais jai ir vadovavo eidamas generalinio direktoriaus pareigas. Šiuo metu A. Bendaravičius vadovauja SBA koncerno baldų grupei.
„Mus labiausiai domina įmonės, kurios galėtų ženkliai augti, jei turėtų galimybes pasinaudoti ne tik finansavimo ištekliais, bet ir mūsų patirtimi siekti didesnio efektyvumo plečiant ir konsoliduojant veiklą, plėtojant tarptautinius ryšius, modernizuojant ir optimizuojant veiklos procesus. Fondo tikslas yra išvystyti ir ženkliai padidinti įmonių vertę, kad jos taptų patraukliomis investavimo galimybėmis stambioms, regiono mastu veikiančioms įmonėms“, – sako A. Bendaravičius.

Daugiau informacijos:

Orion Private Equity Fund valdytojas
Skirmantas Miliauskas
Tel. Nr. +37068751617
Email: smi@orion.lt

***

Verslo žinių straipsnį skaitykite čia.